11.12.2018 у 11:22

26 декабря 2018 г. (среда) 11:00

В Актовом зале Лицея БГУ пройдет "День открытых дверей". Это прекрасная возможность для абитуриентов и их родителей узнать больше о Лицее БГУ, об особенностях поступления и учебы.
Чытаць усю навіну
23.11.2018 у 09:35

Velcom YOUTH

Самы вялікі адкрыты ўрок у краіне \- ужо ў гэтую суботу! Майстар\-клас “Майстэрства прэзентацыі” у межах праекта [#velcomYOUTH](https://vk.com/feed?section=search&q=%23velcomYOUTH) дасць спікінг\-коуч TEDxMinsk і генеральны прадзюсар Радыё “Бі\-Эй” Дзмітрый Смірноў.

Жывы бясплатны майстар\-клас пройдзе 24 лістапада ў 11:00 у кінатэатры velcom cinema \(Мінск, Мсціслаўца, 11\). А наўпроставую трансляцыю яго можна будзе глядзець анлайн.
Самы вялікі адкрыты ўрок у краіне - ужо ў гэтую суботу! Майстар-клас “Майстэрства прэзентацыі” у межах праекта #velcomYOUTH дасць спікінг-коуч TEDxMinsk і генеральны прадзюсар Радыё “Бі-Эй” Дзмітрый Смірноў.

Жывы бясплатны майстар-клас пройдзе 24 лістапада ў 11:00 у кінатэатры velcom cinema (Мінск, Мсціслаўца, 11). А наўпроставую трансляцыю яго можна будзе глядзець анлайн.
09.11.2018 у 14:39

Рэспубліканскі конкурс праектаў "velcom YOUTH"

Пры падтрымцы Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь Унітарным прадпрыемствам «Велком» у 2018 – 2019 навучальным годзе праводзіцца Рэспубліканскі конкурс праектаў «velcom YOUTH» для вучняў 10 – 11-х класаў устаноў адукацыі Рэспублікі Беларусь. Конкурс праводзіцца на беларускай мове. Запрашаем навучэнцаў 10-х і 11-х класаў прыняць удзел у Конкурсе. 10 фіналістаў атрымаюць прызы – мабільныя тэлефоны iPhone Xs, а трое пераможцаў (па адным у кожным накірунку конкурсу) будуць запрошаныя на мерапрыемства TEDx у Аўстрыю.
19.11.2018 у 11:52

Струнка беларуская

Прывітанне, шаноўныя сябры!
Шчыра запрашаем вас прыняць удзел у «Струнцы беларускай», якая адбудзецца ўжо зусім хутка! Калі ў вас ёсць чым падзяліцца з усімі: розныя вершы, песні на беларускай мове \- пішыце альбо арганізатарам, альбо ў паведамленні сустрэчы.
Песні і вершы не павінны быць абавязкова створаныя вамі. Вы можаце браць творы тых беларускіх дзеячаў, што вам больш за ўсё падабаюцца!
Будзем вельмі чакаць!
Прывітанне, шаноўныя сябры!
Шчыра запрашаем вас прыняць удзел у «Струнцы беларускай», якая адбудзецца ўжо зусім хутка! Калі ў вас ёсць чым падзяліцца з усімі: розныя вершы, песні на беларускай мове - пішыце альбо арганізатарам, альбо ў паведамленні сустрэчы.
Будзем вельмі чакаць!
17.10.2018 у 10:30

Вниманию абитуриентов!

В издательстве Аверсев изданы пособия для поступающих в Лицей БГУ по физике, математике, химии и биологии. Все пособия содержат задания вступительных испытаний до 2018 года включительно. Приобрести книги можно в киоске Лицея БГУ или на [shop.lyceum.by](http://www.shop.lyceum.by/catalog/knigi/podgotovka\-k\-postupleniyu\-v\-licej\-bgu)
В издательстве Аверсев изданы пособия для поступающих в Лицей БГУ по физике, математике, химии и биологии. Все пособия содержат задания вступительных испытаний до 2018 года включительно. Приобрести книги можно в киоске Лицея БГУ или на shop.lyceum.by
13.11.2018 у 11:33

Твой выбор 2.0

Конференция выпускников Лицея БГУ "Твой выбор 2.0" 17 ноября 2018 г.
12.10.2018 у 16:51

Школьникам и студентам предлагают разработать проекты для системы образования

8 октября стартовал прием заявок на участие в конкурсе, организованном Министерством образования и компанией МТС. Представить свои идеи могут учащиеся 8\-11 классов, профессионально\-технических, средних специальных и высших учреждений образования в возрасте от 14 до 23 лет. Основная задача проекта — это вовлечение одаренной молодежи в инновационную деятельность в сфере образования.
8 октября стартовал прием заявок на участие в конкурсе, организованном Министерством образования и компанией МТС. Представить свои идеи могут учащиеся 8-11 классов, профессионально-технических, средних специальных и высших учреждений образования в возрасте от 14 до 23 лет. Основная задача проекта — это вовлечение одаренной молодежи в инновационную деятельность в сфере образования.